Delegowanie: Mini-niezbędnik, czyli fiszki dla lidera
Parent Category: Blog
Hits: 341

Delegowanie to PROCES przekazywania odpowiedzialności, władzy i upoważnień, którego celem jest nie tylko zrealizowanie zadania. Jest nim - wg mnie przede wszystkim - rozwój pracownika, a tym samy całej Twojej firmy. W tym artykule zamieszczam kilka fiszek podsumowujących elementy, o których warto pamiętać. Enjoy & share!

Rozmowa delegująca

Podczas szkoleń z zakresu delegowania i wzmacniania samodzielności pracowników jestem proszona o wersję "kiss"* procesu rozmowy delegującej. Taką więc oto stworzyłam w oparciu o poznawczy model empowermentu (stary, lecz jary ;)). Może Wam się przyda lub zainspiruje :)

Przebieg rozmowy delegującej

Dla mnie kluczowym elementem jest dobre określenie "PO CO DELEGUJĘ?". Dlaczego kluczowym? Bo często spotykam się z podejściem, że delegowanie zadań/odpowiedzialności to sposób na odciążenie lidera. Jest to jednak efekt uboczny, a celem - w mojej opinii - jest szeroko rozumiane ROZWIJANIE PRACOWNIKA.

Proces delegowania - założenia

Oto jeszcze ciepłe przemyślenia o procesie delegowania w ramach/przed/po warsztatach "Delegowanie zadań i wzmacnianie samodzielności pracowników" :) Z liderami warto wypracować, jakie konkretne działania (w warunkach, w jakich działają) należy zrobić, by zapewnić efektywność procesu.

YODA mini-version no-YODA mini-version
Proces delegowania - podstawowe założenia i wytyczne (Yoda-version) Proces delegowania - podstawowe założenia i wytyczne (noYoda-version)
YODA midi-version no-YODA midi-version
Proces delegowania - podstawowe założenia i wytyczne, wersja rozbudowana (Yoda-version) Proces delegowania - podstawowe założenia i wytyczne, wersja rozbudowana (noYoda-version)

 

Magdalena Robak © 2019

INNE ARTYKUŁY Z KATEGORII

 

Jeśli przed Tobą lub Twoimi liderami stoi podobne wyzwanie - skontaktuj się ze mną, wesprę Cię.  A jeśli znasz kogoś, kogo ten artykuł może zaciekawić - podziel się.